A+ R A-

فارس؛مواضع کانون دانشگاهیان ایران؛ضربه سنگین یمن به عربستان!98/07/02

* ضربه سنگین یمن به عربستان!فارس؛مواضع کانون دانشگاهیان ایران؛ضربه سنگین یمن به عربستان!98/07/02

 

فارس: یکی از اتفاقات مهمی که اخیرا رخ داد، انهدام تاسیسات نفتی عربستان به دست نیروهای یمن بود، بعد از این اتفاق دشمنان تلاش کردند با متهم کردن جمهوری اسلامی، افکار عمومی جهان را فریب دهند، موضع کانون در این رابطه چیست؟

بعد از جنگ ظالمانه و حدود ۵ ساله عربستان علیه مردم یمن که حقیقتاً می‌توان گفت در این مدت همه یمن را شخم زدند و هر نقطه را چندین بار بمباران کردند، می‌بینم مردم یمن با تحمل همه سختی ها و فشارها و امراضی که نتیجه این تجاوز بود هنوز ایستاده اند و در نهایت توانستند معادله را عوض کنند. البته این یک مسئله طبیعی است و زمانی که مردم احساس کنند از همه طرف تحت فشار هستند مجبور می‌شوند مقاومت کنند. ملت یمن هم وقتی دیدند در محاصره هستند به قدرت خودشان اتکا کردند و نتوانستند ضربه سنگینی به عربستان بزنند.

* حکام سعودی بیش از این آبروی خودشان را نبرند

عربستان حداقل ۱۱۰ میلیارد برای تجهیزات نظامیهزینه کرده است و امروز این سوال مطرح می شود که چگونه این تجهیزات نتوانسته حتی یکی از پهپاد یمن را از پای درآورد؟ این مسئله بیشتر آبروی آمریکایی‌ها را برد. به نظر می رسد این ها دچار این خلق شده اند می گویند وقتی تاسیسات ما در زمان حمله پهپادها جواب نداده باسلام بر روی ناوهای هواپیمابر و روان هم جواب نخواهد داد و سعی می کنند به گونه‌ای سعودهای را آرام کنند و از طرفی هم بگویم با برای شما نمی توانید وارد جنگ شویم.

به حکام سعودی می‌گوییم بیش از این آبروی خودشان را نبرند و همانطور که سید حسن نصرالله نصیحت کرد جنگ یمن را متوقف کنند و به جای تهدید به ملت یمن احترام بگذارند و در راه اشتباه خود اصرار کنند.

امروز بیشتر از سعودی ها، رژیم صهیونیستی و آمریکا در حال لرزیدن هستند. رژیم صهیونیستی امروز متوجه شده گنبد آهنین آنها نمی‌تواند جلوی موشک‌های نیروهای مقاومت را بگیرد.

اماراتی‌ها باید بدانند اگر جنگی شود شاید در نصف روز تمام محاسبات شان به هم بریزد. اگر تنها دو تا از برج هایی که در امارات وجود دارد فروبریزد شاید یک تریلیون دلار فقط در نصف روز ضرر کنند

ما به آل سعود مجددا یادآوری می‌کنیم که جمله هم‌پیمان خودش حسنی مبارک را در ذهن داشته باشد که می‌گوید: « کسی که لباس امریکاییها را بر تن بپوشد در واقع برهنه است.» یعنی می خواهد بگوید من سال ها تحت پوشش آمریکایی ها بودم و فکر می کردم لباس آمریکایی ها را پوشیدم ولی در واقع برهنه بودم.

انتهای پیام/

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
70
185
1265025
جمعه، 04 مهر 1399

گالری تصاویر

No result...