A+ R A-

خبرگزاری فارس؛اقدام شجاعانه سپاه در دریای عمان اقتدار ملت ایران را به رخ جهانیان کشید1400/08/14

سخنگوی کانون دانشگاهیان با اشاره به اقدام شجاعانه نیروهای دریایی سپاه در دریای عمان گفت: این اقدام اقتدار ملت ایران را به رخ جهانیان کشید و پیام‌های زیادی را به امریکایی‌، اروپایی‌ها و اذناب منطقه‌ای آنها مخابره کرد.

خبرگزاری فارس؛اقدام شجاعانه سپاه در دریای عمان اقتدار ملت ایران را به رخ جهانیان کشید1400/08/14

 

قاسم جعفری سخنگوی کانون دانشگاهیانایران اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس با اشاره به اقدام قدرتمندانه سپاه در دریای عمان، گفت: اقدام بسیار ارزشمند، حکیمانه و شجاعانه و ناشی از درایتی که دلاورمردان سپاه پاسداران انقلاب اسلامیو نیروهای مسلح تکاور نظام اسلامیدر مقابل امریکا و دزدی دریایی تروریست های آمریکایی انجام دادند، حقیقتاً قابل تقدیر است.

وی افزود: کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با درک این واقعیت که چنین اقدامی فقط در لایه سطحی قابل بررسی نیست که مثلاً فقط بگوییم یک سری نیروهای ویژه با عملیات هلی برن روی عرشه یک کشتی نشستند و آن رابرگرداندند، معتقد است این اقدام یک عقبه بزرگ، تاریخی، اعتقادی و تمدنی را در پشت سر خودش به عنوان پشتوانه احساس می کند وگرنه خیلی از کشورها می دانند که نام امریکا که می آید به عنوان هژمونی سلطه و قدرتی که هرچند غیر واقعی هم به لحاظ اقتصادی، هم به لحاظ سیاسی، هم به لحاظ نظامی و سایر ابعاد برای او قائلهستند، باید در مقابلش تسلیم شوند.

جعفری ادامه داد: اینکه جمهوری اسلامی و نیروهای مسلح انقلاب اسلامی و سپاه پاسداران اینگونه با شجاعت در مقابل امریکا می ایستند در واقع با پشتوانه اعتقادی و تمدنی خود، تمدن سطحی و گذارای آمریکا را به چالش کشیده اند و به همین دلیل نباید این مسئله را فقط در لایه اول که فقط یک حادثه و یک رودر رویی دریایی اتفاق افتاده، تحلیل کنیم. ما به عنوان اساتید دانشگاه بر این باور هستیم که ملت ایران عزم خودش را جذب کرده ضمن اینکه هرگز به دنبال ستیزه جویی نیست و هرگز دنبال این نیست که با دنیا برای خودش مشکل ایجاد کند اما با اقتدار از حق خودش دفاع خواهد کرد.

سخنگوی کانون دانشگاهیان افزود: همانگونه که رهبر معظم انقلاب بارها فرمودند که در دنیای امروز باید قوی شد تا دیگران حق این مردم رو ضایع نکنند، این اقتدار امروز به نوعی به رخ جهانیان کشیده شد و در آستانه مذاکراتی که در پیش رو داریم پیام‌های زیادی را هم به امریکایی‌ها و هم به اروپایی‌ها و هم به اذناب منطقه‌ای آنها  مخابره کرد که فکر می‌کردند با ایجاد مزاحمت چه در شمال غرب کشور ما، چه در حاشیه جنوبی کشور ما و در سایر بخش ها می‌توانند به نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت ایران فشار بیاورند به خوبیمتوجه شدند که این ملت نه هرگز تسلیم نخواهد شد بلکه مسیر خودش را بر اساس حکمت، عزت، مصلحت و اقتدار پیش خواهد برد.

وی تصریح کرد: طبیعتاً همانگونه که خدای متعال فرمود اگر مقاومت کنید به نتیجه می‌رسید، انشالله نتیجه این مقاومت را خواهیم دید و این مقاومت در مسیر درست است و انشاالله خداوند هم یاری خواهد کرد.

جعفری در ادامه با اشاره به نتیجه دادن مقاومت ملت در برابر تحریم ها اضافه کرد: امروز دشمن تقریبا خودش هم معترف است تحریم ها به این معنا که بخواهد این ملت را از پای در بیاورد تاثیری نداشته، اگر چه زحمت‌های زیادی را برای ما ایجاد کرده اما این فواره‌ای است که دیگر به اوج خودش رسیده و امروز سرنگون شده است.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: این اقتدار و مانور نظامی که حاکی از اراده ملت ایران است و نشان می‌دهد که ما به واسطه همه مردم و به پشتوانه الهی و در سایه درایت رهبری نظام و به پشتوانه نیروهای نظامی مان در جنگ اراده ها هم انشاءالله بر دشمنان پیروز خواهیم شد.

جعفری افزود: پیام مهم دیگر حرکت بزرگ نیروهای تکاور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همه آنهایی است که فکر می‌کردند امنیت عاریه است و می شود از دیگران آن را قرض گرفت. این اقدام به آنها فهماند که در این منطقه فقط با اتکا به نیروهای منطقه و با حسن همجواری می شود امنیت را داشت.

وی تصریح کرد: امنیت یک کالای عمومی است برای همه، لذا پیام خوبی هم به کسانی که فکر می کنند با پیمان هایی که با دشمنان ملت های اسلامی می بندند می توانند خودشان را در تاج و تخت ها حفظ کنند، مخابره کرد که بالاخره ممکن است سرنگونی شما با اراده ملت ها هایتان دور و زود داشته باشد اما سوخت و سوز ندارد و تنها راه پایدار ماندن این است که به آغوش ملت های خود برگردید و بدانید با پول و دلار هرگز نمی شود آینده خود را تضمین کنید.

جعفری گفت: کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در ادامه یوم‌الله ۱۳ آبان که روز مبارزه با استکبارجهانی است را هم گرامی می دارد، روزی که جاسوس خانه آمریکا تسخیر شد و برای اولین بار دانشجویان پیرو خط امام توانستند شاخ غول امریکا و هیمنه پوشالی آنها را بشکنند.

وی تصریح کرد: کانون دانشگاهیان ایران اسلامی همچنین اقدام بسیار ارزشمند نیروهای تکاور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تکریم و تجلیل می کند و برای همه نیروهای مسلح و مرزبانان و حافظان ملت و کشور آرزوی سعادت و عاقبت به خیری دارد.

انتهای پیام/

 

نظرات/سوالات

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید

چند رسانه ای

صوت: بحث و گفتگو دکتر جعفری در باب شبهات فرهنگی
صوت: گزارش صحن علنی دوشنبه 26 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
صوت: نطق اضطراری آخر سال دکتر قاسم جعفری در مجلس
گزارش صحن علنی 25اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی شنبه 24 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش صحن علنی 21 اسفند در مصاحبه با رادیو فرهنگ
گزارش بازدید دکتر قاسم جعفری از حوزه گیفان

آخرین مطالب

آمار بازدید

امروز
دیروز
بازدید کل
411
248
1414101
سه شنبه، 28 دی 1400

گالری تصاویر

No result...